Logo w krzywych

Masz logo w postaci obrazka jpg, a potrzebujesz jego wersję wektorową? W oferowanych przez nasze biuro graficzne usługach znajdziesz wektoryzację, czyli stworzenie wektorowej wersji Twojego znaku, którą prześlemy Ci w formacie CDR / AI oraz PDF.

Ile kosztuje zmiana loga na krzywe?

Wektoryzacja* jest zawsze wyceniana indywidualnie i zależy od stopnia skomplikowania znaku. Jeśli chciałbyś zamienić prosty logotyp w wersji jpg, na wersję ‚w krzywych’  to wycena będzie oscylowała w okolicach 150zł, natomiast maksymalny koszt realizacji bardzo skomplikowanego i wielokolorowego może być o kilkaset złotych większy.

Zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza, wycena jest bezpłatna i niezobowiązująca.

logo w krzywych

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS

*Wektoryzacja zwana również trasowaniem, to przekształcenie grafiki rastrowej (fotografia, grafika 2d) na grafikę wektorową. Dla przykładu – logo jako obrazek JPG to grafika rastrowa zbudowana z grupy bardzo drobnych punktów (pikseli) które w dużych grupach i natężeniu odbierane są przez ludzkie oko jako obraz, podobnie jak drukarka która za pomocą malutkich kropelek tuszu tworzy na kartce wydruk.

Logo w krzywych to grafika wektorowa, w której poszczególne obiekty opisane za pomocą krzywych, grupowane na zasadzie podobieństwa koloru. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dowolnego powiększania grafiki wektorowej bez utraty jakości. Dlatego właśnie większość ważnych w druku elementów takich jak logo czy treści tekstowe, są przekazywane w formie wektorowej. Obiektowi wektorowemu jakim będzie na przykład wspomniane wcześniej logo firmy, można również nadać konkretny wybrany z palety kolor. Dzięki temu wydrukowane na wizytówce lub papierze firmowym logo, będzie możliwie najbardziej zbliżone do cyfrowego pierwowzoru, co bardzo ciężko uzyskać w przypadku grafiki rastrowej.

Istnieje możliwość automatycznej wektoryzacji czyli tzw. tracing. Automatyczny tracing oferują takie programy ją CorelTrace, Adobe Flash, Adobe Illustrator, Adobe FreeHand czy Inkscape jednak w 99% przypadków ta technologia nie sprawdza się ona w praktyce. Tracowany automatycznie obiekt jest niespójny, nierówny i brakuje w nim detali, bywa również bardzo złożony (ilość punktów krawędzi) to uniemożliwia jego zastosowanie w sitodruku, cięciu na ploterze lub hafcie.

Ręczna wektoryzacja polega na dosłownym przerysowaniu rysunku rastrowego w programie graficznym. Korzystając z przykładu logo w krzywych, grafik przerysowuje wektorowy obiekt w oparciu o grafikę rastrową. W praktyce wygląda to tak, że na wzór przesłanego logo w formacie jpg, bmp czy png, tworzona jest jego dokładna kopia w formacie cdr, ai oraz pdf.